مقالات مرتبط با مد و پوشاک

مدل لباس مجلسی با جوراب شلواری

مدل لباس مجلسی با جوراب شلواری

ست کردن لباس مجلسی با جوراب شلواری از اصول کاربردی برای شیک‌تر شدن استایل زنانه محسوب می‌شود. اگر شما هم از آن گروه افرادی هستید که به لباس‌های عروسکی و دامن‌های کوتاه علاقه دارید، اما به دلیل کوتاهی بیش از حد نمی‌توانید آن‌ها را بپوشید، ست کردن جوراب شلواری با آن‌ها می‌تواند راهکار مناسبی باشد. البته با این شرط که آن را متناسب با رنگ لباس، رنگ پوست بدن و آب و هوای فصل انتخاب نمایید. مدل لباس مجلسی با جوراب شلواری معمولا مدل‌هایی اسپرت و کوتاه هستند. هماهنگی بین این دو آیتم، پاها را خوش فرم و لباس را جذاب‌تر نشان می‌دهد. حتی اگر لباس شما با جورابتان همرنگ باشد، قد شما بلندتر و اندامتان زیباتر به نظر می‌رسد. بنابراین، اگر تاکنون به جوراب شلواری به عنوان یک لباس از مد افتاده نگاه می‌کردید، به کمی تجدید نظر نیاز دارید. در ادامه با نحوه ست کردن لباس مجلسی با جوراب شلواری آشنا می شویم. با ما همراه باشید.

نحوه ست کردن لباس مجلسی دخترانه با جوراب شلواری

هماهنگی مدل لباس مجلسی با جوراب شلواری مزایای زیادی برای شیک‌تر شدن استایل شما دارد. البته برای انتخاب نوع جورابتان حتما باید نکاتی را رعایت کنید. در غیر این صورت، این آیتم نه تنها زیبایی ندارد، بلکه تیپ شما را کاملا شلخته نشان خواهد داد. در ادامه به نکاتی که برای ست کردن مدل لباس مجلسی با جوراب شلواری باید رعایت کنید، اشاره می‌کنیم.

  • انتخاب رنگ جوراب شلواری

یکی از مهم‌ترین مواردی که باید در ست کردن استایل به آن توجه نمود، رنگ آیتم‌های مختلف است. در هماهنگی مدل لباس مجلسی با جوراب شلواری این نکته اهمیت بیشتری دارد. رنگ‌های مشکی و رنگ پا، نوعی رنگ‌های خنثی برای این آیتم به حساب می‌آیند. به این معنا که با هر رنگ لباس دیگری می‌توان آن‌ها را ست کرد. اما اگر لباسی با رنگ خاص دارید که نیاز به جوراب شلواری دارد، می‌توانید رنگ مطابق با آن را خریداری کنید. در لباس‌های کوتاه یک رنگ شدن هر دو آیتم با یکدیگر، قد شما را بلندتر نشان می‌دهد. بنابراین اگر می‌خواهید کشیدگی پاهای خود را به رخ دیگران بکشید، انتخاب جوراب شلواری هم رنگ با لباستان راهکار مناسبی است. این مساله برای لباس‌های مجلسی مشکی و نسبتا اسپرت کاربردی‌تر خواهد بود.

  • انتخاب جنس جوراب شلواری

برای این که بتوانید در ست کردن مدل لباس مجلسی با جوراب شلواری موفق شوید، به جنس آن توجه کنید. کیفیت جنس این جوراب‌ها اهمیت زیادی در شیک نشان دادن آن‌ها دارد. هر چه کیفیت این آیتم‌ها بیشتر باشد، در خوش فرم نشان دادن پاها موثرتر خواهند بود. البته جنس بهتر لزوما به معنای ضخامت بیشتر نیست. برای مثال، با کیفیت بودن جوراب شلواری نازک به معنای نخ کش نشدن زودهنگام آن است.

  • انتخاب ضخامت جوراب متناسب با فصل

در هماهنگ کردن مدل لباس مجلسی با جوراب شلواری، باید به نوع فصل توجه کنید. در فصل سرما بهتر است از جوراب‌های ضخیم استفاده کنید. البته اگر لباس مجلسی شما جنس پشمی یا ضخیم داشته باشد، نوع ضخیم آن زیبا است. در صورتی که از لباس‌های عروسکی یا دامن‌های کوتاه نازک استفاده می‌کنید، همان جنس‌های نازک مناسب‌تر خواهند بود.

  • براق یا مات بودن جوراب

مات یا براق بودن جوراب شلواری در ست کردن آن با لباس مجلسی، مهم است. امروزه جوراب‌های براق تقریبا از رده خارج شده‌اند. بنابراین بهتر است در استایل خود از آن‌ها استفاده نکنید. جوراب‌های مات، استایل شما را شیک و ساده جلوه می‌دهند. ضمن این که مات بودن جوراب به خوش فرم‌تر نشان دادن پاها کمک خواهد کرد. شما تنها با پوشیدن جوراب‌های مات ضخیم یا نازک، داشتن یک پوست مخملی و بدون نقص را تجربه خواهید کرد.

  • طرح‌دار یا بدون طرح بودن

برخی از افراد به جای ست کردن لباس مجلسی با جوراب شلواری‌های ساده به نوع طرح‌دار آن علاقه دارند. این آیتم را می‌توان با طرح‌های خال خال (با شکل‌های متنوع) در بازار یافت. ناگفته نماند که گونه خاصی از این جوراب‌ها، توری بوده و برای ست کردن لباس مجلسی با جوراب شلواری مناسب‌تر هستند. فیش نت نامی است که به این گونه از جوراب شلواری‌ها اطلاق می‌شود. لباس‌های اسپرت و ساده را می‌توانید با فیش نت‌ها ست کنید تا از سادگی لباس کم کند.

رنگ بندی‌های مختلف جوراب شلواری دخترانه

برای این که مدل لباس مجلسی با جوراب شلواری را به خوبی ست کنید، باید رنگ بندی آن‌ها را در نظر داشته باشید. پوشیدن یک جوراب شلواری ناهماهنگ با لباستان، تیپ و استایل شما را شلخته نشان می‌دهد. حتی اگر یک لباس مجلسی تنگ و شیک به تن کرده باشید، یک جوراب شلواری غیر اصولی نمای آن را به هم خواهد زد. رنگ بندی جوراب شلواری دخترانه تنوع زیادی دارد. مدل‌های بچگانه را می‌توان متناسب با رنگ لباس کودک هماهنگ کرد. اما معمولا برای بزرگسالان، رنگ مشکی آن پرطرفدار بوده و با هر لباسی متناسب است. ست کردن لباس مجلسی با جوراب شلواری طوسی (به عنوان یک رنگ خنثی) نیز در برخی موارد جذابیت خاص خود را دارد. مدل‌های رنگ پا نیز جذابیت بی‌نظیری دارند. خوبی این رنگ این است که چه با لباس‌های رنگ تیره و چه با لباس‌های رنگ روشن ست می‌شود. ضمن این که پوست پا را صاف و مخملی کرده و پاهای شما را جذاب‌تر نشان می‌دهد. اگر برای مراسم عقد یا عروسی به جوراب شلواری نیاز دارید، می‌توانید از رنگ سفید استفاده کنید. این آیتم ضمن پوشاندن پاها، به خوش ترکیب نشان دادن آن‌ها نیز کمک می‌کند. با مقالات ست شو آنلاین همراه ما باشید.

دیدگاهتان را بنویسید