مقالات مرتبط با مد و پوشاک

جدول سایزبندی لباس نوجوان

معمولا هنگام خرید لباس مجلسی دخترانه نوجوان که می‌شود، همیشه برای انتخاب سایز‌ به مشکل می‌خوریم. این‌که لباسی انتخاب کنیم که سایز آن کاملا مناسب نوجوان ما باشد و از طرفی هم با مد روز جور در بیاید و خیلی تنگ یا گشاد نباشد برای ما می‌تواند چالشی بزرگ باشد.‌ برای حل این مشکل اول از همه باید انواع سایز و نوع سایز بندی را بشناسیم. چیزی که باید قبل از خرید سایز مورد نظرتان به آن‌ توجه کنید این است که سایز لباس در کشورهای مختلف با یکدیگر متفاوت است. مثلا لباسی که در ایران سایز سی و هشت یا مدیوم به شمار می‌رود در آلمان سی و شش و در ایتالیا چهل و دو است. این تفاوت در سایز بندی بیشتر به دلیل تفاوت ژنتیک و قد و وزن غالب در جوامع مختلف است. بنابراین در خرید لباس‌های تولید کشورهای مختلف این مشکل ممکن است شما را به اشتباه بیندازد. پس اگر شما هم در دنیای لباس‌ها و سایزبندی آن‌ها گیر افتاده‌اید و درباره‌ی جدول سایزبندی لباس نوجوان اطلاعات کمی دارید، در ادامه‌ی این مطلب با ما همراه باشید.

در ایران بین چه سنی تا چه سنی نوجوان محسوب می شود

 در کشورها و جوامع مختلف محدوده سن نوجوانی کاملا متفاوت است. این بیشتر به دلیل تفاوت رشد و بلوغ جنسی در فرهنگ و کشورهای مختلف است. در ایران معمولا افراد یازده تا هجده ساله نوجوان محسوب می‌شوند. افراد معمولا در این دوره به دنبال شناخت روحیات، استایل و عقاید خود می‌گردند و تلاش می‌کنند یک خودِ متکی بر علایق‌شان بسازند. طبق تحقیقات انجام گرفته در ایران و جهان نوجوانی شامل سه دوره است که هر کدام از این دوره‌ها سنین یازده تا چهارده سالگی، چهارده تا شانزده سالگی و شانزده تا هجده سالگی را بر می‌گیرد. مرحله‌ی اول دوره‌ی تغییرات جسمانی است. به طوری که تغییرات جدید کاملا مشهود است. در دوره‌ی دوم تغییرات بلوغ جسمانی بیشتر اتفاق افتاده‌اند و کامل شده‌اند‌ و اما در دوره‌ی پایانی نوجوان کاملا بالغ می‌شود و دوره‌های شناختی خود را کامل طی کرده است‌. با توجه به این مراحل می‌بینیم که جدول سایزبندی لباس نوجوان‌ کاملا متنوع است و لباس‌های نوجوانان رنج گسترده‌ای را بر می‌گیرند.

سایز بندی لباس نوجوان دختر در سن های مختلف

معمولا لباس نوجوانان را به دلیل رشد جسمی و بالغ شدن آن‌ها مخصوصا در دوره‌ی دوم و سوم نوجوانی، بر اساس قد و اندازه‌ی دور باسن و شانه سایزبندی می‌شوند. در ایران به دلیل تنوع در قد و وزن و گستردگی رنج سنی و همچنین مد، معمولا نوجوانان دختر از همه‌ی سایز‌های لباس زنانه استفاده می‌کنند. اما بیشترین سایز‌هایی که استفاده می‌شوند سایزهای مدیوم، لارج و ایکس لارج هستند.

با این‌حال نمی‌شود کاملا دقیق مشخص کرد که سایز نوجوان شما چه چیزی است. علاوه بر آن انتخاب سایز لباس نوجوان کاملا دستخوش مد و تغییرات فشن است. به گونه‌ای که گاهی لباس‌های گشاد و اورسایز و گاهی لباس‌های چند سایز کوچک‌تر و جذب مد می‌شوند و طرفداران بیشتری دارند.

بخش هایی که سایز آن برای لباس مجلسی مهم است

 برای انتخاب لباس مجلسی مناسب برای نوجوانان باید بخش‌هایی از بدن را که اهمیت زیادی در لباس مجلسی دارند را اندازه بگیرید. با توجه به این‌که بخش مرکزی و اصلی هر لباس مجلسی زنانه بخش بالاتنه است، اندازه‌ گیری دور سینه بسیار اهمیت دارد. برای این‌کار از یک متر نرم انعطاف پذیر استفاده کنید. ار نوجوان خود بخواهید یک لباس جذب بپوشد و دور سینه‌ی او را اندازه بگیرید. توجه کنید که دور سینه برای دختران نوجوان خیلی تنگ نباشد که اندام آن‌ها را اذیت کند و یا خیلی گشاد نباشد که ظاهری افتاده پیدا کند.

اندازه گیری دور کمر بعد از دور سینه بسیار اهمیت دارد، چرا که اکثر لباس‌های مجلسی زنانه تلاش می‌کنند، کمر باریک زنان را که از جذابیت‌های زنانه است، به نمایش بگذارند. به همین خاطر خوب دقت کنید که دور کمر را خیلی تنگ یا گشاد انتخاب نکنید. سعی کنید دور کمر را طوری در نظر بگیرید که لباس علاوه بر زیبایی، برای نوجوان راحت باشد و مانع تحرک و فعالیت او نشود.

بخش بعدی و‌ بسیار مهم لباس مجلسی نوجوانان دختر، اندازه‌ی دور باسن است. حتما توجه کنید که اندازه‌ی این بخش لباس کاملا متناسب با بدن نوجوان شما باشد، چون تنگ بودن این قسمت می‌تواند تحرک را برای نوجوان شما سخت کند‌. توجه کنید که اگر لباس  مورد نظر آستین بلند است حتما به اندازه‌ی آستین‌ها و سرشانه‌ی لباس توجه کنید و اندازه‌ی آن را هم در نظر بگیرید.

جدول سایز لباس مجلسی نوجوان بچه گانه

در بخش زیر سایزهای لباس مختص به نوجوانان بر اساس قد و سن قرار داده شده‌اند.

سایزقدسن
XSکم‌تر از 150 سانتی متر10 تا 12 سال
S150 تا 160 سانتی متر12 تا 14 سال
M160 تا 170 سانتی متر14 تا 16 سال
L170 تا 180 سانتی متر16 تا 18 سال
XLبیشتر از 180 سانتی متر18 تا 20 سال

انتخاب لباس نوجوانان معمولا برای والدین کار بسیار دشواری است. اگر برای شما هم انتخاب لباس مناسب برای نوجوانان اهمیت زیادی دارد، می‌توانید از جدول سایزبندی لباس‌ نوجوان در ست شو استفاده کنید. ست شو آنلاین یک فروشگاه محصولات و پوشاک کودک و نوجوان است که تلاش می‌کند، بهترین خدمات و محصولات را با کیفیت بسیار بالا به مشتریان عرضه کند. شما می‌توانید انواع لباس‌های مجلسی را با سایزبندی‌های مختلف در ست شو پیدا کنید و برای نوجوان خود بهترین استایل را بسازید.

دیدگاهتان را بنویسید