مقالات مرتبط با مد و پوشاک

لباس مناسب برای کودکان لاغر

یکی از مهمترین چالش‌های والدین انتخاب لباس مناسب برای کودکان لاغر است. والدین باید متناسب با جثه فرزندان خود برای آن‌ها پوشاک تهیه کنند. زیرا در صورت پوشاندن البسه جذب و اندامی به بچه‌های نحیف، آن‌ها لاغرتر به نظر می‌رسند. به نظر شما در هنگام خرید پوشاک برای این تیپ بچه‌ها باید به چه نکاتی توجه کرد؟ در این مطلب از فروشگاه اینترنتی ست شو آنلاین به این پرسش پاسخ خواهیم داد.

نکاتی برای لباس کودکان لاغر

والدین در هنگام خرید البسه برای پسران و دختران نحیف خود باید استایل و فرم بدن آن‌ها را بشناسند. سایز و فرم اندام‌های قسمت‌های مختلف بدن، رنگ چشم و پوست و حالت صورت از جمله فاکتورهای موثر در انتخاب پوشاک بچه‌ها هستند. همچنین قوانین ساده‌ای در این زمینه وجود دارند که باید آن‌ها را رعایت کرد. برای مثال به فرزندان چاق خود نباید لباس‌های تنگ و اندامی بپوشانید. در حالی که البسه خیلی گشاد برای دختران و پسران لاغر مناسب نیستند.

  • لباس تیره برای بچه‌های نحیف مناسب نیست، زیرا جثه آن‌ها را کوچکتر نشان می‌دهد. برای این کودکان می‌توانید از طیف‌های مختلف رنگ‌های روشن و آبی روشن استفاده کنید.
  • بهترین انتخاب برای بچه‌هایی که جثه باریک‌تری دارند، پوشاندن البسه راه راه یا دارای طرح‌های عمودی است.
  • لباس‌های چین‌دار و دامن‌های پفی با پوشاندن باریکی اندام دختران، چهره و بدن آن‌ها را جذاب‌تر نشان می‌دهند.
  • کت باعث می‌شود که شانه‌های پسران باریک اندام کشیده‌تر و دور شکم آن‌ها کمتر دیده شود. همچنین کت به سربالا و کشیده‌تر دیده شدن شانه‌های فرد نیز کمک می‌کند. 
  • پوشاندن پوشاک بیشتر به بچه‌های نحیف باعث می‌شود که آن‌ها پُرتر به نظر برسند. نکته قابل توجه این است که چند لباس کلفت را نباید روی هم پوشید.
  • البسه جذب نیز برای دختران و پسران نحیف مناسب نیستند. زیرا این مدل پوشاک افراد را باریکتر از آنچه واقعا هستند، نشان می‌دهند. بچه‌های لاغر بهتر است که پوشاکی بپوشند که به بدن آن‌ها نچسبد.
  • از پوشاندن البسه‌ای که فرزند شما را ضعیف نشان می‌دهند، پرهیز کنید. برای مثال پوشاک گشاد موجب می‌شوند که کودکان از لحاظ جسمی ضعیف‌تر دیده شوند. پوشاندن ضعف اندام فرد به وسیله پوشاک گشاد اشتباه است.
  • برای دختر و پسر باریک اندام خود از اکسسوری‌های ظریف، کراوات و پاپیون استفاده کنید. این وسایل به کودک کمک خواهند کرد که خیلی لاغر به نظر نرسد.
نکاتی برای لباس کودکان لاغر

نظر کودک را درباره لباسش بپرسید

اگر قصد خرید لباس مناسب برای کودکان لاغر یا چاق خود را دارید، نظر آن‌ها را نیز جویا شوید. این امر به آن‌ها کمک می‌کند که اعتمادبه‌نفس و عزت نفس بیشتری پیدا کنند. بدین ترتیب فرزندان شما یاد می‌گیرند که در آینده چطور باید درباره مسائل مهم‌تر زندگی خود تصمیم‌گیری نمایند. اینکه والدین به تنهایی و بدون توجه به نظر پسر یا دختر خود برای او لباس انتخاب کنند، بدین معنی است که به سلیقه او اعتماد ندارند. این موضوع باعث سرخوردگی و کاهش اعتمادبه‌نفس فرزند شما خواهد شد. البته دقت داشته باشید که این نکته در مورد بچه‌هایی صدق می‌کند که به سن تشخیص رسیده باشند.

راحتی کودک در لباس از هرچیزی مهم تر است

یک نکته مهم در خصوص انتخاب پوشاک برای دختران و پسران این است که لباس علاوه بر زیبا و مدرن بودن باید راحت باشد. از فرزند خود بپرسید که آیا در البسه جدید خود احساس راحتی می‌کند یا خیر. برای مثال با وجود اینکه کت گزینه مناسبی برای پسران باریک اندام است، اما ممکن است که آن‌ها با کت احساس راحتی نداشته باشند. منظور ما از راحت بودن پوشاک به هیچ عنوان به معنای گشاد بودن آن نیست، زیرا البسه گشاد اندام بچه را بزرگتر از حد نرمال نشان می‌دهد. در این شرایط نه تنها پوشاک به تن بچه ظاهر مناسبی ندارد، بلکه برای او راحت هم نیست. لباس مناسب برای کودکان لاغر یا چاق پوشاکی است که کاملا اندازه آن‌ها باشد.  

راحتی کودک در لباس از هرچیزی مهم تر است
آراستگی موها و تاثیر آن در شیک پوشی کودکان لاغر بسیار مهم است

برای اینکه پسر یا دختر شما ظاهری شیک داشته باشد، باید علاوه بر لباس‌ به موهای او نیز توجه داشته باشید. زیرا داشتن پوستی سالم و شاداب و موهایی آراسته نقش مهمی در خوش تیپ به نظر رسیدن افراد دارند. بنابراین بهتر است که همیشه پوست فرزند خود را مرطوب و شفاف نگه دارید و از ضد آفتاب برای آن‌ها استفاده کنید. همچنین رسیدگی به بهداشت بچه‌ها نیز بسیار مهم است. با مقالات ست شو آنلاین همراه ما باشید.

دیدگاهتان را بنویسید