مقالات مرتبط با مد و پوشاک

رامپر دخترانه چیست

رامپر دخترانه چیست

رامپر در اصطلاح به لباسی گفته می شود که به صورت یک تکه از بالا تا پایین بدن را می پوشاند.  این لباس از کمر جدا نمی شود و به صورت یکپارچه یا به عبارتی یک تکه از بالا تا پایین بدن انسان را در بر می گیرد. لباس رامپر دخترانه انواع مختلف و گوناگونی دارد که هر کدام از آن ها مناسب برای پوشش در مکان خاص و یا شرایط آب و هوایی خاص خود هستند. اگر بخواهیم به تاریخچه رامپر اشاره کنیم باید بگوییم که در ابتدا رامپر لباس اصلی فضانوردها، خلبان ها، برخی افراد نظامی، غواص ها و همچنین پس از آن کارگران معدن و در نهایت سرویس کارها و فنی کارها بوده است.

پس از مدت زمانی به صنعت مد و فشن نیز را پیدا کرده و انواع گوناگون و مدل های متنوع و جالب آن تولید و به بازار فروش ارائه شده اند.  ما در ادامه این مقاله در مورد انواع لباس رامپر و تفاوت هایی که هر کدام از آن ها با یکدیگر دارند بیشتر توضیح داده ایم. اگر شما نیز جزو علاقه مندان به لباس رامپر هستید و دوست دارید یک تیپ و استایل جدید برای خود رقم بزنید حتما ما را تا انتهای مقاله همراهی کنید.

لباس رامپر چیست و بررسی تفاوت و کاربرد هر کدام

لباس رامپر چیست و بررسی تفاوت و کاربرد هر کدام

همانطور که قبلا هم گفته ایم لباس رامپر یک لباس یکپارچه است که از بالا تا پایین بدن را می پوشاند. این لباس ممکن است حالت دوبنده داشته باشد یا اینکه در نوع آستین دار باشد. آستین داشتن یا نداشتن لباس بستگی به سلیقه شما دارد. از طرفی پایین تنه رامپر نیز ممکن است حالت شلوارک کوتاه، شلوار بلند دمپا گشاد، شلوار قد ۹۰ با دور مچ کشی یا یک دامن کوتاه باشد. هر کدام از لباس های ذکر شده نام خود مخصوص به خود را دارند و با نام منحصر به فرد شناخته می شوند. ما در ادامه راهنمای خرید رامپر برای هر فرد را به رشته تحریر در آورده ایم.

خرید لباس رامپر

اگر شما قصد خرید رامپر دخترانه را داشته باشید باید در درجه اول سلیقه خود، تیپ بدنی خود و همچنین آب و هوای موجود را در نظر بگیرید. رامپرهای کتان و جین و ضخیم نیز که حالت آستین دار و آستین سه ربعی هستند برای فصل های سرد سال بیشتر مناسب هستند. این در صورتی است که رامپرهای نازک که از پارچه های رنگ روشن نیز تولید شده ‌اند کاملا مناسب برای فصول گرم سال همچون تابستان هستند.

خرید لباس رامپر

اگر بخواهیم رامپرها را از لحاظ تنوع ظاهری دسته بندی کنیم باید هر کدام از آنها را بر اساس نامشان توضیح دهیم. به عنوان مثال انواع مختلف رامپر از لحاظ شکل ظاهری با نام بیلرسوت، تولوم، جامپر و جامپسوت شناخته می شوند. بیلرسوت به نوعی از رامپر گفته می‌ شود که هم برای مجالس و مهمانی های رسمی و هم برای موارد معمولی و روزانه در بیرون از منزل می توان از آن استفاده کرد. در واقع بیلرسوت یک رامپر رسمی است. اغلب افرادی که در شغل خدمات و تعمیرات مشغول به فعالیت هستند نیز نوعی رامپر شبیه به آن را بر تن دارند. نوع دیگر رامپر که با نام جامپسوت شناخته می‌ شود، حالت دوبنده دارد و دارای شلوار بلند و با دمپای گشاد است. این لباس اغلب برای فصول گرم سال مناسب است.

جامپر نیز به نوعی از لباس گفته می‌ شود که به صورت یک تکه و یکپارچه بوده و حالت دامن دار است. شما می توانید با این لباس یک جوراب شلواری و یک زیر سارافونی با رنگ مکمل هم بپوشید. تولوم یا همان بلیزر نیز یکی دیگر از انواع رامپر بوده که حالت آستین دار دارد و انتهای آستین و انتهای شلوار لباس حالت تنگ پیدا می کنند. شما می توانید انواع رامپر دخترانه با بهترین کیفیت موجود در بازار را در ست شو پیدا کنید.

دیدگاهتان را بنویسید