مقالات مرتبط با مد و پوشاک

روانشناسی لباس کودک

روانشناسی لباس کودک

یکی از دغدغه‌های هیجان‌انگیز والدین چه در دوران بارداری و چه پس از آن خرید پوشاک برای فرزندان است. نوزادان در بدو تولد شناخت درستی از رنگ‌ها نداشته و نمی‌توانند آن‌ها را از یکدیگر تشخیص دهند. آن‌ها دو یا سه سال پس از تولد قدرت شناخت این مسئله را به دست می‌آورند. به طوری که نوزادان بعد از چند ماه نسبت به برخی الوان واکنش بیشتری از خود نشان می‌دهند. در کل رنگ‌ها تاثیر مستقیم و مثبتی روی روان کودکان دارند. در این مطلب از فروشگاه اینترنتی ست شو آنلاین در مورد روانشناسی لباس کودک و تاثیر تنالیته‌های مختلف روی روان او صحبت خواهیم کرد. شناخت درست تاثیر رنگ‌ها در احساسات و عواطف بچه‌ها به شما والدین کمک می‌کند که از این فاکتور موثر برای رشد بچه‌های خود استفاده نمایید. به یاد داشته باشید که به کار بردن الوان مناسب باعث آرامش، سرزندگی و افزایش خلاقیت فرزند شما خواهد شد. به نظر شما بهترین انتخاب برای رنگ لباس بچه کدام است؟

انتخاب رنگ لباس چه تاثیری در روان کودک می گذارد؟

به طور کلی بسیار مهم است که رنگ مناسبی را برای لباس خود برگزینید. البته در هنگام خرید پوشاک برای کودکان باید به موضوع انتخاب رنگ مناسب اهمیت بیشتری دهید. برخی از الوان احساسات مختلف بچه‌ها را تشدید می‌کنند، در حالی که بعضی دیگر از آن‌ها عاملی موثر در آرامش بیشتر کودکان هستند.اگر از الوان نامناسب برای البسه و دکوراسیون اتاق دختر یا پسر خود استفاده کنید، احساس اضطراب، دلهره و نگرانی را در او افزایش می‌دهید. این در حالی است که الوانی مانند زرد باعث شکوفا شدن خلاقیت بچه‌ها می‌شوند. بنابراین با قاطعیت می‌توان گفت که تنالیته رنگی مناسب در پوشاک، وسایل و دکوراسیون اتاق کودکان و نوجوانان می‌تواند روحیه سرزندگی، انگیزه و خلاقیت را در آن‌ها به وجود آورد. در ادامه این مطلب، تاثیرات هر یک از الوان سرد و گرم موجود در طبیعت را روی روان دختران و پسران خردسال مورد بررسی قرار داده‌ایم. آگاهی از این اطلاعات به شما کمک خواهد کرد که در هنگام خرید البسه بچه‌گانه به درستی تصمیم بگیرید.

انتخاب رنگ لباس چه تاثیری در روان کودک می گذارد؟

معرفی رنگ های گرم و تاثیر آن در لباس بچه گانه

از منظر روانشناسی لباس کودک، طیف‌های گرم باعث بیدار شدن احساسات مثبت و منفی بچه‌ها مانند شادی، راحتی یا احساس خشم آن‌ها می‌شوند. در واقع این الوان موسوم به محرک در افزایش اشتهای دختران و پسران نیز تاثیرگذار است.  

  • قرمز: قرمز ویژگی‌های شخصیتی هجومی دختران و پسران را بیشتر می‌کند. بنابراین بهتر است که به منظور حفظ تاثیر مثبت قرمز، آن را در کنار رنگ‌های خنثی استفاده کنید.
  • نارنجی: طیف‌های مختلف نارنجی باعث ایجاد حس سرگرم‌کنندگی در ذهن خردسال می‌شود. نارنجی روشن بهترین انتخاب برای لباس کودکان است. زیرا این الوان علاوه بر افزایش زیبایی پوشاک، احساسات مثبتی را در بچه بیدار می‌کند.
  • زرد: زرد به وجود آورنده افکار شاد در کودکان است و باعث افزایش خلاقیت در آن‌ها می‌شود. بنابراین اگر به دنبال راهی برای ایجاد ذهن خلاق در فرزند خود هستید، بیشتر از زرد در البسه، وسایل و دکوراسیون اتاق او بهره ببرید.
  • صورتی: صورتی تیره احساسات زنانگی و عشق را در دختران و پسران به وجود می‌آورد. در حالی که صورتی روشن در زنده کردن حس سرخوشی و افزایش آرامش آن‌ها کمک می‌نماید. اگر فرزند شما دائما اشیاء مختلف را به اطراف پرتاب می‌کند، از تاثیرات صورتی روشن بر خلق‌وخوی او غافل نشوید.
معرفی رنگ های گرم و تاثیر آن در لباس بچه گانه

معرفی رنگ های سرد و تاثیر آن در لباس بچه گانه

سبز را می‌توان از آرامش‌بخش‌ترین الوان دانست، زیرا حس بودن در طبیعت را برای انسان‌ها تداعی می‌کند. همچنین طیف‌های مختلف این رنگ سرد حس غریزی امنیت را به بچه‌ها القا می‌نماید. علاوه بر این، سبز توانایی خواندن و نوشتن را در دختران و پسران افزایش می‌دهد. از این رو، سبز زیتونی روشن گزینه‌ای مناسب برای لباس کودکان به شمار می‌رود.

این در حالی است که طیف‌های روشن بنفش مانند بنفش اسطوخودوسی حس آرامش را در بچه‌ها تقویت می‌کند. اما بنفش تیره موجب افزایش دلهره و اضطراب کودکان می‌شود. بنابراین به منظور حفظ تعادل روانی فرزندان خود بهتر است که در البسه آن‌ها از ترکیب انواع رنگ‌های خنثی در کنار بنفش استفاده کنید. آبی نیز عاملی تاثیرگذار بر کاهش فشار خون و ضربان قلب کودکان و بزرگسالان است. بنابراین این الوان به داشتن ذهن و بدنی آرام و همچنین کاهش احساس اضطراب و پرخاشگری کمک می‌کند. تحقیقات صورت گرفته درباره روانشناسی لباس کودک بر استفاده از آبی بارها تاکیده کرده‌اند. در ضمن آبی گزینه‌ای مناسب برای دکوراسیون و رنگ دیوارهای اتاق دختران و پسران خردسال محسوب می‌شود. با مقالات ست شو آنلاین همراه ما باشید.

دیدگاهتان را بنویسید