مقالات مرتبط با مد و پوشاک

تفاوت بین رامپر، جامپر و جامپسوت چیست؟

تفاوت بین رامپر، جامپر و جامپسوت چیست؟

برخی افراد به اشتباه به شلوارهای جامپر( Jumper)، جامپسوت( Jumpsuit) و رامپر( Romper) شلوار سرهمی می‌گویند. احتمالا شما نیز این واژه‌ها را بارها شنیده‌اید، اما احتمالا تفاوت‌های آن‌ها با یکدیگر را نمی‌دانید. برای شناخت بهتر تفاوت بین رامپر، جامپر و جامپسوت بهتر است که هر یک از این 3 نوع پوشاک را به صورت جداگانه بشناسید. در این مقاله از فروشگاه اینترنتی ست شو آنلاین این سه مدل را با یکدیگر مقایسه خواهیم کرد. بدین ترتیب دیگر در هنگام خرید لباس زنانه از اسم اشتباه استفاده نمی‌کنید.

تفاوت جامپر Jumper با رامپر چیست؟

در گذشته جامپرها به عنوان لباس‌های مخصوص کودکان شناخته می‌شدند، اما امروزه این پوشاک در میان خانم‌ها نیز طرفداران بسیاری دارد. در واقع Jumper پیراهنی متصل شده از بالا به پایین به آویزهایی است که یک پنل جلویی با یک جیب بزرگ تکمیل کننده آن است. شما می‌توانید این مدل البسه را با بلوز، تی‌شرت یا تاپ کراپ دخترانه بپوشید. همچنین لازم به ذکر است که رایج‌ترین جنس پارچه به کار رفته برای دوخت جامپرها جین است. البته امروزه تولیدکنندگان لباس از پارچه‌های دیگری مانند کتان، پنبه، ابریشم و مخمل کبریتی نیز برای دوختن این مدل البسه استفاده می‌کنند. از این رو، پوشاک مورد بحث برای پوشیدن در فصول مختلف قابل استفاده است و به راحتی با ژاکت کشباف پشمی یا مانتوی سبک ست می‌شود.

رامپرها لباس‌هایی یک تکه و گشاد هستند که از ترکیب بالاتنه و شلوارک کوتاه دوخته می‌شوند. در واقع Romper شلوارکی است که به یک تاپ، بلوز یا پیراهن متصل است. این نوع البسه بسیار متنوع هستند. برای مثال این پوشاک در مدل‌های بدون آستین یا با آستین کوتاه تولید و به بازار عرضه می‌شود. همچنین شما می‌توانید رامپری در مدل‌های دکمه‌دار، یقه هفت یا یقه روی شانه خریداری کنید. مدل دکلته و بنددار پشت گردنی نیز در میان خانم‌ها بسیار پرطرفدار هستند. Romper از آنجایی که در دسته البسه ساحلی و راحتی قرار می‌گیرد، گزینه‌ای مناسب برای خانم‌ها در هنگام ورزش کردن یا اوقات فراغت است.

برای دوخت این مدل شلوارک‌ها معمولا از پارچه‌های سبکی مانند پنبه، ویسکوز و الیاف مصنوعی استفاده می‌کنند. البته برخی از مدل‌های شیک Romper از پارچه ابریشم یا حریر نیز دوخته می‌شوند. در نهایت می‌توان یکی از تفاوت‌های اصلی بین جامپر و رامپر را در الزامی نبودن وجود بند در مدل‌های مختلف Romper دانست. همچنین مدل‌های مختلف جامپر را برخلاف دیگری می‌توان در روزها و شب‌های سرد سال پوشید. 

فرق جامپسوت و رامپر چیست؟

Jumpsuit پیش از آنکه در دنیای مد و لباس زنانه محبوبیت پیدا کند، کاربردی مردانه داشت. از گذشته تا به امروزه رانندگان مسابقات اتومبیل‌رانی، فضانوردان، چتربازان، کارگران و نگهبانان این نوع البسه یکسره را به تن می‌کنند. در واقع این البسه از ابتدا به عنوان لباس کار طراحی شد و بعدها به دنیای مد راه یافت. جامپسوت در واقع لباسی یکسره شامل بلوز به همراه شلواری متصل به آن است. مدل بالاتنه پشت باز این لباس یکسره انتخاب مناسبی برای فصل تابستان به شمار می‌رود. در حالی که شما می‌توانید جامپسوت خود را در زمستان به همراه ژاکت کرکی بپوشید. این پوشاک راحتی را می‌توان در موقعیت‌ها و زمان مختلف اعم از صبح یا عصر پوشید و یک استایل شیک داشت.

تولیدکنندگان و خیاطان برای دوخت مدل‌های مختلف جامپوست از پارچه‌های سنگین مانند مخمل، جین و حتی پارچه‌های ترکیبی از پشم استفاده می‌کنند. در حالی که  Jumpsuitهای شیک و مجلسی با پارچه‌های نفیس ابریشم یا حریر دوخته می‌شوند و معمولا دارای چین یا پیلی نیز هستند. با پوشیدن این مدل پوشاک در مراسم‌های رسمی، خاص‌تر از دیگران به نظر خواهید رسید. همچنین برش‌های متفاوت ایجاد شده در این مدل شلوار فرم بدن شما را زیباتر نشان می‌دهند. یکی دیگر از نکات قابل توجه در خصوص این البسه این است که آن‌ها در یک یا هر دو سمت شانه، سرشانه دارند.

گاهی اوقات برخی از مدل‌های این لباس، دارای دو الگوی متفاوت در بالاتنه و پایین تنه خود هستند. شما می‌توانید برای لاغرتر و بلندتر دیده شدن خود، جامپسوت‌هایی با پایین تنه پهن را با صندل‌های پاشنه بلند ست کنید. برای بیان تفاوت بین رامپر، جامپر و جامپسوت باید بگوییم که اگر شلوار بلند و یکسره Jumsuit جای خود را به شلوارک بدهد، به رامپر تغییر ماهیت پیدا می‌کند. در ضمن انواع مختلف Jumpsuit کاربرد بیشتری نسبت به رامپرها دارند. با مقالات ست شو آنلاین همراه ما باشید.

دیدگاهتان را بنویسید