مقالات مرتبط با مد و پوشاک

انواع کراپ تاپ

انواع کراپ تاپ

در سال های اخیر بیش از هر سال دیگری شاهد ترند شدن لباس های کراپ هستیم. کراپ ها یکی از انواع لباس های فانتزی هستند که البته در زمان های بسیار قدیم به دلیل کمبود پارچه و متریال دوخت لباس، مد شده بودند و افراد زیادی از آن ها استفاده می کردند.
اما این روزها بحث مد و علاقه مطرح است. این لباس ها به حدی محبوب هستند که طراحان مد مشهور نیز در سال های اخیر بر روی آن ها بسیار مانور داده اند و می توانیم انواع مختلفی از آن ها را در طرح و رنگ های مختلف مشاهده کنیم.
کراپ ها نوعی لباس هستند که تنها قسمتی از نیم تنه بالا را می پوشانند، به عبارتی بخشی از شکم و پهلوها نمایان خواهد شد. این دسته از لباس ها را می توان بر اساس مدل و پارچه در همه موقعیت ها به ویژه فصول گرم پوشید.
یکی از محبوب ترین نوع کراپ ها، کراپ تاپ است که امروز تصمیم داریم به بررسی انواع آن ها بپردازیم پس با ما همراه باشید.

معرفی انواع متفاوت کراپ ها

معرفی انواع متفاوت کراپ‌ها

کراپ تاپ ها بسیار متنوع هستند؛ در ادامه به معرفی برخی از مدل های کراپ تاپ دخترانه می پردازیم:

 • کراپ باردو؛ این کراپ ها به سال های بسیار قدیم بر می گردد. در دوره ای که می توانیم از لحاظ ادبی آن را دوره کلاسیک نامگذاری کنیم؛ از این رو دوخت یقه و سرشانه آن بسیار قدیمی است. با این حال این کراپ ها بسیار محبوب هستند و به راحتی می توانید آن ها را با انواع دامن ها و شلوارها ست کنید.
  کراپ باردو را می توانید به شکل های مختلفی در بازارها بیابید، نوع آستین دار و بی آستین آن ها بیشتر از مدل های دیگر در بازارها مشاهده می شوند.
 • کراپ های پفی؛ هر چند که مدل لباس های پفی در چند سال اخیر بسیار ترند شده است، اما این مدل از زمانیکه آستین های پفی در دهه 80/90 آمریکا ترند شد وارد عرصه مد شدند. این مدل برای سال های طولانی از دایره مد خارج شد و اکنون مجددا وارد این چرخه شده‌اند.
  پس از آن ایده کراپ تاپ های آستین پفی مطرح شد و امروزه شاهد انواع کراپ تاپ ها با آستین های پفی کوتاه و بلند هستیم.
 • کراپ تک شانه یا یک بندی؛ این دسته از کراپ ها همانطور که از اسمشان پیداست یک بند ندارند و قسمت بدون بند روی شانه قرار می گیرد و برخی از آن ها نیز یک آستین ندارند و طرف دیگر یک آستین بلند دارد. این مدل در سال های اخیر بسیار ترند شده است.
 • کراپ ذوزنقه ای؛ اگر شما وزن زیادی دارید یا به عبارتی پلاس سایز هستید و تصور می کنید هیچوقت نمی توانید لباس کراپ بپوشید، اشتباه می کنید؛ کافی است که با کراپ های ذوزنقه ای آشنا شوید.
   این دسته از کراپ ها در قسمت پایینی خود گشادتر و به شکل ذوزنقه هستند، به همین خاطر گزینه ای عالی برای افرادی هستند که اضافه وزن دارند.
 • کراپ هالتر؛ این مدل از انواع کراپ هایی است که بسیار باز هستند، که بیشتر قسمت سینه را می پوشانند و در قسمت های دیگر از بند تشکیل شده اند و یا آزاد می باشند.

امروزه دنیای مد به گونه ای شده است که نمی توان برای آن حد و مرز خاصی تصور کرد، از این رو ما شاهد انواع لباس های کراپ هستیم که بسیاری از آن ها در هیچ دسته بندی جای نمی گیرند و زیبایی خاصی دارند.

لباس کراپ چه کاربردی دارد؟

لباس کراپ چه کاربردی دارد؟

لباس کراپ بسته به اینکه چه مدلی دارد می تواند کاربردهای مختلفی داشته باشد، عمده کاربرد این لباس در فصول گرم است و از آن جایی که این لباس بسیار راحت است گزینه ای عالی برای لباس های روزانه ما به شمار می روند.
این راحتی باعث شده است که کراپ انتخاب اول بسیاری از ورزشکاران حین ورزش باشد؛ به همین خاطر برندهای محبوب جهانی در زمینه ورزش در سال های اخیر مدل های زیادی از کراپ را تولید کرده اند.
البته گفتنی است که انواع کراپ های فانتزی و مجلسی نیز برای استفاده در مهمانی و مجالس بسیار رایج است که این دسته از کراپ ها از پارچه و مدل های خاصی بهره مند هستند.
اگر قصد دارید از کراپ ها اطلاعات بیشتری داشته باشید یا انواع آن ها را خریداری کنید، می توانید به گالری ست شو مراجعه کنید.
 ست شو از برترین تولیدی های پوشاک کودک و نوجوان است که به دلیل عرضه مستقیم انواع پوشاک، قیمت مناسبی برای محصولاتش در نظر گرفته است.

دیدگاهتان را بنویسید